Čo nového na Islande

Hafnafjordur

Môj prvý týždeň na Islande sa začal v Hafnafjordur. Cestou autobusom do Reykjavíku 101, v podstate nezbadáte, že by ste prechádzali rôznymi mestami. Ale iba ak sa nevyznáte.

Podľa ľútostného výrazu mojich spolusediacich v klube umiestnenom v Reykjavík 101 som pochopila, že bývam prinajlepšom v Záhorskej Bystrici.

Boli sme na nahrávaní podcastu Icestralia. Je to Stand up comedy s kráľom čierneho humoru Hugleikurom Dagssonom a Austrálčanom Jonom Duffym. Klub Húrra ešte o ôsmej zíval prázdnotou. Pili sme silné islandské pivo Einstök, Hugleikur sa pripravoval na bare.

 Vtom ako veľká voda prišiel Jono. Zvítal sa s mojím spoločníkom, ktorý ak práve nerobí Stand-up, poľuje v noci s turistami na polárnu žiaru. Bola som predstavená, ale mohla som sa len usmievať. Jono skutočne vládne slovom a Američan s ktorým som sedela, mu zdatne kontroval. Rozoberali nespravodlivosť, že ani úspech na pódiu nezaručí, že človek neskončí v posteli sám. Okrem toho, že Jono má webovú stránku zameranú na svoju maličkosť, pracuje ako kuchár. Po chvíli sa ku nám pripojil jeden Holanďan. Práve nahráva druhú platňu so svojou kapelou, ktorej meno som dvakrát úspešne nezachytila. Cez deň pracuje ako inak, ako kuchár. Potom sa pridal mladý Američan, ktorý vo voľnom čase vyrába vtipné tričká a predáva ich online. Ukázal mi jeden z motívov, ale museli mi ten vtip vysvetliť. K slovu som sa veľmi nedostala. Až začala reč o hudbe. Hugleikur síce neskôr na pódiu islandskou angličtinou hovoril, že začal počúvať hudbu až v sedemnástich. Dovtedy nevedel, že je rozdiel medzi pesničkou a skupinou. Proste počúval Starwars. Ale rozhodne sa mu nedostalo toľko súcitu ako mojej hudobnej negramotnosti.

Show sa začala najtrápnejšími momenty z minulého týždňa. Týkali sa neuskutočneného sexu a svrbenia na intímnych miestach. V tomto duchu sa niesli aj odpovede na otázky divákov. A smiali sme sa stále.

Dnes večer ma čaká ďalšia výzva. Bude Stand up comedy iba v angličtine. Snáď niečo pochopím, držte mi palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.